KONST / Litografier / Färglitografi 7437035
nr 743 7035
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Färglitografi , Bengt Lindström (1925-2008), 22/100, signerad, motivets mått: 53x33
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.100 kr
måndag 27 februari 2012
kl 17:38:04
1.000 kr
2.000 kr
27 feb
Bengt Lindström
Läs mer om Bengt Lindström